
Konference ievadīja jaunu 2.3.1.2.i. investīcijas “Uzņēmumu digitālo prasmju attīstība” projektu „Latvijas uzņēmumu digitālo prasmju ceļvedis (LUDPC)”, ko LU Profesionālās pilnveides akadēmija īsteno ar ES Atveseļošanas fonda atbalstu.
Konferences apmeklētība un dalībnieku iesaiste
Kopumā konference raisīja lielu interesi – tika saņemti 665 pieteikumi, no kuriem 180 dalībnieki apmeklēja pasākumu klātienē, bet tiešraidē to skatījās 910 unikāli skatītāji. Vidējais vērtējums bija 9,5 no 10, kas apliecina pasākuma augsto kvalitāti un dalībnieku apmierinātību.
Konferencē piedalījās uzņēmēji, valsts un privāto uzņēmumu vadītāji, uzņēmumu darbinieki, HR vadītāji, kā arī pārstāvji no Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā, Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) un Ekonomikas ministrijas.
Mākslīgā intelekta, cilvēka un tehnoloģiju mijiedarbība
Konferenci atklāja Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā ekonomikas padomniece Signe Groza, uzsverot ES un nacionālās stratēģijas nozīmi iedzīvotāju digitālā transformācijā un mūžizglītībā. LU zinātņu prorektors asoc. prof. Guntars Kitenbergs savā uzrunā izcēla Latvijas Universitātes lomu digitālo prasmju attīstībā un to nozīmi zinātnē un uzņēmējdarbībā.
Nozīmīgākās prezentācijas sniedza datu zinātnieks un uzņēmējs Balāžs Horvāts (Balazs Horvath), kurš analizēja mākslīgā intelekta mītus un realitāti, un Milānas Politehniskās Universitātes profesors Ph.D. Lučio Lamberti (Lucio Lamberti), kurš diskutēja par to, kā cilvēks var pielāgoties un sadarboties ar mākslīgo intelektu.
Digitālo prasmju nozīme uzņēmējdarbībā
LU Profesionālās pilnveides akadēmijas direktore Irina Bausova prezentēja ES finansēto apmācību programmu “Latvijas uzņēmumu digitālo prasmju ceļvedis” (LUDPC), kas uzņēmumiem sniegs iespēju attīstīt darbinieku digitālās prasmes un saņemt līdz pat 70% līdzfinansējumu no ES. Programmas mērķis ir palīdzēt Latvijas uzņēmumiem pielāgoties digitālās transformācijas prasībām, lai ilgtermiņā nodrošinātu to konkurētspēju.
Īpašu uzmanību guva inovāciju un digitalizācijas ekspertes Kristīnas Frolovas-Lasenko prezentācija par prasmēm, kas nākotnē ļaus uzņēmumiem veiksmīgi sadarboties ar MI. Viņa uzsvēra, ka MI integrācija nav tikai tehnoloģisks izaicinājums, bet arī stratēģiska iespēja, kas prasa jaunu pieeju darbinieku apmācībai un prasmju attīstībai.
Par mārketinga un biznesa attīstības jaunākajām tendencēm uzstājās Džordžo Fjamengi (Giorgio Fiammenghi), B2B mārketinga un biznesa attīstības eksperts. Viņš skaidroja, kā mainās pārdošanas un mārketinga stratēģijas digitālajā laikmetā un kā uzņēmumi var izmantot smarketing (smart + marketing) pieeju efektīvākai klientu piesaistei un ilgtermiņa panākumiem.
Kosmosa tehnoloģijas un uzņēmējdarbības nākotne
Par inovācijām un to lomu uzņēmējdarbībā runāja Kirils Bistrovs, Friedrich Zander Foundation direktors un stratēģiskais vadītājs. Viņš uzsvēra, ka kosmosa tehnoloģiju risinājumi jau šobrīd ietekmē plašu nozaru spektru – no komunikācijas un loģistikas līdz datu analīzei un attālinātai uzraudzībai.
Nākotnes prasmes un tehnoloģijas – diskusijas un atziņas
Konferences paneļdiskusijas dalībnieki apsprieda, kā attīstīt prasmes veiksmīgai sadarbībai ar MI un kā neformālā izglītība var kļūt par svarīgāko ilgtspējas stratēģiju darba tirgū. Paneļdiskusijā piedalījās Kristīna Frolova-Lasenko, Balāžs Horvāts (Balazs Horvath), Anna Bausova.
Konferences dalībnieku teiktais sasaucas aktuālām nostādnēm par mūsdienu darba tirgu, kas pieprasa nepārtrauktu digitālo prasmju attīstību. LU Profesionālās pilnveides akadēmija aicina uzņēmumus izmantot šo iespēju un pieteikties ES līdzfinansētajām apmācībām, lai stiprinātu savas komandas digitālo kompetenci.
IZVĒLĒTIES SEV AKTUĀLO PRASMI
Konferences prezentācijas:
Fotogrāfs: Reinis Oliņš
Projekts Nr. 2.3.1.2.i.0/3/24/I/CFLA/001 “Latvijas uzņēmumu digitālo prasmju ceļvedis” (LUDPC) tiek īstenots saskaņā ar Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna 2. komponentes “Digitālā transformācija” 2.3. reformu un investīciju virziena “Digitālās prasmes” 2.3.1.2.i. investīciju “Uzņēmumu digitālo prasmju attīstība”. Projekts notiek ar Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda atbalstu. Tomēr paustie uzskati un viedokļi ir tikai autora(-u) uzskati un viedokļi un ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai Eiropas Komisijas uzskatus un viedokļus. Par tiem nav atbildīga ne Eiropas Savienība, ne Eiropas Komisija.
Papildu informācijai:
Lai saņemtu vairāk bildes, lūdzam rakstīt uz profesionalis@lu.lv